Nika Macinská

Poradenská skupina

Ženy v(z)ťahu

Za posledný rok som od vás dostávala množstvo otázok priamo cez sociálne siete, v správach a mailoch. Nie je však v mojich časových možnostiach odpovedať na všetky vaše otázky individuálne.

Množstvo vašich otázok sa však opakuje. Aj preto som sa rozhodla spustiť platenú uzavretú poradenskú skupinu na Instagrame. Nebudeme v nej riešiť úplne osobné a intímne otázky, na to je naozaj určené individuálne poradenstvo  prípadne individuálny osobnostný alebo biznis mentoring, ktorý ponúkam.

 

Pre koho je teda skupina určená?

– v prvom rade je táto skupina určená ŽENÁM, ako aj vyplýva z jej názvu.

– my, ľudia, sme vzťahové bytosti a tak každý z nás je v nejakých vzťahoch, no často sa cítime v našich vzťahoch – či už s partnerom, deťmi, priateľmi, rodičmi, kolegami – dosť stratení. Tak trochu v ťahu.

– na to, aby sme pochopili svoje vzťahy, potrebujeme v prvom rade porozumieť sebe.

– ak chcete fungovať vo svojich vzťahoch s rešpektom, túžite po tom, aby boli usporiadané a ste odhodlané pracovať na sebe a svojom vnímaní seba, aj iných, je táto skupina práve pre vás.

Čo sa bude v skupine diať a ako dlho bude trvať?

– skupina bude otvorená 4 mesiace. V prípade, že sa rozhodnete pokračovať ďalej, bude na to priestor.

každý týždeň prinesiem v live videu jednu tému, ktorej sa budeme venovať. V prvej časti sa budeme venovať určovaniu, nastavovaniu a udržiavaniu vlastných HRANÍC.
V druhej časti budeme hovoriť o tom, ako ŽIŤ NAPLNENÝ ŽIVOT, ako sa zbaviť zbytočností, zmeniť svoje zažité vzorce správania a byť vnútorne viac slobodnými.

– v priebehu celého týždňa sa budete môcť zamýšľať nad touto témou a klásť otázky do skupiny, v ktorej môžete medzi sebou navzájom diskutovať. Vždy budem mať pre vás úlohu, ktorú si budete plniť samostatne. Je na vás, či sa so svojou úlohou podelíte s ostatnými v skupine alebo si ju urobíte v súkromí.

– na konci týždňa budem robiť live vysielanie, v ktorom odpoviem na vaše otázky položené v skupine v priebehu týždňa k danej téme, prípadne na otázky položené počas live vysielania.

O čom to nie je?

– Nie je to náhrada terapie (ak potrebujete pomoc, určite ju vyhľadajte), nezbaví vás to depresie, ak ňou trpíte, môže len čiastkovo pomôcť.

– Nie je to ani o efektivite a lepšom usporiadaní života a dosahovaní vyšších výkonov, to totiž väčšinou vedie k vyhoreniu a to nie je náš spoločný cieľ.

– A nebude to ani ľahké, je to celkom náročné, vyžaduje si to mnoho rozhodovania, zmenu nevhodných zažitých vzorcov, ktoré sú však známe a zotrvávame v nich preto, že sa bojíme nového, ktoré je neznáme.

– A tiež to znamená veľmi aktívne vystupovanie zo svojej komfortnej zóny a tým nemyslím komunikáciu v skupine. To budete robiť vo vlastných životoch, samé pred sebou.

A toto všetko je výzva 🙂 A ja vás ňou budem sprevádzať.

Objednajte si svoje členstvo v skupine.
Najbližšia skupina bude otvorená 1. marca 2020

Prvú skupinu som spustila 1. novembra 2019 a je v nej 30 žien. Ďalšia skupina začala fungovať od januára 2020.

Rozhodla som sa vytvoriť viac samostatných skupín, aby sme sa vyhli prílevu nových členov a narušeniu postupne budovaného bezpečia v skupine.

Vstup do skupiny je možný len v prvých dňoch spustenia skupiny po úhrade členského poplatku.

Mám pre vás pripravených 19 lekcií s praktickými úlohami, ich vyhodnotenie, odpovede na Vaše otázky položené v skupine.

Cena za jednu lekciu týždenne plus poradenstvo vrámci skupiny na Vami položené otázky Vás bude stáť IBA 3€, čo je menej ako dobrá káva. A to sa celkom oplatí, čo poviete?

Teším sa na stretnutie s vami v našej uzavretej poradenskej skupine začínajúcej v marci

Začíname témou
HRANICE vo vzťahoch.

A čo hovoria ženy z prvej skupiny?

Silvia M.

Ďakujem za knižku Vianočné blázneNIE! Určite si ju prečítam, najmä kvôli tým vzťahom. Čo sa týka vianočného stresu, verím že som jedna z tých, ktoré ju nepotrebujú (ale asi hlavne pre to, ze Vianoce trávime u rodičov a tak mi odpadá kopec starostí). Vianočný stromček máme okrem iného ozdobený formičkami od nanukov. Stromčekové svetielka sú omotané okolo hojdačky, lebo aj ta musí byť predsa vianočná! Všetko, čo sme si napiekli sme priebežne aj zjedli, lebo veď načo to pečieme, keď to nemôžeme papať?! A moja dvojročná dcéra si od Ježiška želá lesklé vianočné gule, lebo mamka sa pred dvoma rokmi v záchvate bezpečného domova rozhodla zbaviť všetkých nebezpečných a rozbitných ozdôb 🤷🏼♀. Máme len také trápne, čo sme si spolu vyrobili. Ale aspon vtáčia búdka a ranné kŕmenie a sledovanie sýkoriek sa jej páči a aj to pečenie má veľmi rada 🥰 No nič, dostane bicykel, snáď nebude veľmi sklamaná….milujem túto detskú bezprostrednosť, kreativitu a jednoduchosť akou dokážu niektoré, pre dospelých zdanlivo katastrofálne, veci vyriešiť alebo možno skôr neriešiť :). Do takej miery, ako je to len možné, nechcem aby túto svoju detskú prirodzenosť a úprimnosť stratili. A preto som v skupine 🙂 je to pre mňa asi najväčšou motiváciou. No vďaka tomu všetkému som si uvedomila veľa chýb aj v iných vzťahoch. Prečítala som kopu kníh, dokonca aj Emočnú inteligenciu od Daniela Golemana. No najväčši progres cítim vďaka tejto skupine. Máš výborne vypracované osnovy. Témy sú rozdelené tak akurát na týždeň, na popremýšľanie, ale aj na aplikovanie. Domáce úlohy si poctivo robím a zotrvávam v nich dlhodobo, je to ako taký “návod”, ako s tými všetkými informáciami pracovať a hlavne ako ich aplikovať. Občas sa mi nedari urobiť ich za týždeň, ale to je asi aj tým, že niekedy o veciach príliš veľa premýšlľam.
Celkovo mi tento spôsob vyhovuje. Video si často pustím len tak na počúvanie napr. pri žehlení. Občas si pustím aj staršie videa, keď sa mi naskytne nová situácia a ja viem, že o niečom podobnom si už hovorila.
Viac komunikujem s cudzími ľuďmi. Možno je to banalita, ale napríklad som na masáži povedala masérke, že mi je tam chladno, pred nedávnom by som to jednoducho vydržala. Povedala som manželovi, že mi je nepríjemné, keď mi stojí za chrbtom pri varení. A začala som v zdravotnom stredisku riešiť, že mi nevyhovuje ich prístup ku klientom (myslím, že všetko v medziach slušnej komunikácie) a pod. Takýchto bežných situácií je neúrekom, a aj keď som zo začiatku z toho bola v strese, každým dňom je to pre mňa viac a viac prirodzenejšie.
Snažím sa viac hovoriť a menej očakávať. Mám pocit, že vďaka tomu viem dať druhým aj viac pochopenia a nebyť na nich možno tak prísna.

No a na záver, asi pred tromi týždňami mi manžel poďakoval. Povedal mi, že vidí, že na sebe makám a že si to naozaj váži. Myslím, že to hovorí za všetko 🙂
Tak ďakujem 🙏🏻

Baška L.

Nikina poradenská skupina Ženy v(z)ťahu pre mňa znamená akýsi prvý krok na ceste. Na ceste k poznaniu seba samej a premene seba samej. Už dlhšiu dobu (presnejšie pár rokov) som rozmýšľala, že by bolo dobré zúčastniť sa určitého tipu poradenstva. Len vždy sa to odložilo na dobu neurčitú (lebo nie je čas, lebo škola, lebo nie sú prostriedky, lebo sa bojím, čo by sa o mne druhí dozvedeli, lebo mne to vlastne netreba a zvládnem to aj sama, možno s pomocou múdrych kníh, …). Opak tohto všetkého je pravdou! Mne to treba! Kniha samotná ma nedonúti pracovať na sebe. Nikine lekcie, lajfky, rady mi pomáhajú definovať veľa vecí, viac sa zamýšľať, pozorovať sa a tým pádom napredovať. A hlavne! Keď vidím, že v tom nie som sama, je to oslobodzujúce a zároveň povzbudivé. A to ma tlačí ešte viac vpred. A v neposlednom rade, mením sa a makám na sebe, aby sa mne, mojej dcére a milovaným okolo lepšie žilo. Takže naozaj ďakujem! Forma virtuálnej skupiny mi veľmi vyhovuje, lebo nemusím nikam chodiť a tak niekam „odkladať“ malú. Taktiež pri písaní sa viem viac uvoľniť a ide mi viac než priame rozprávanie, takže určite odporúčam pre tie, ktoré to majú rovnako.

Martina Z.

Ďakujem krásne za vytvorenie tejto skupiny 🙂 aj keď sa veľmi nezapájam do diskusií a priznám sa, že si nepíšem ani domáce úlohy (pri mojich 4 chlapoch, práci a všetkých tých virózach to fakt nedávam), ale všetko si pozorne čítam a pozerám všetky „laifky“. Veľa som sa dozvedela, našla už mnohé odpovede na moje, aj keď nevyslovené, otázky a hlavne som sa „ukľudnila“ a prestala riešit zbytočnosti. Ďakujem Nike a aj všetkým žienkam v skupine za podnetné a bezpečné prostredie 😘