Nika Macinská

Poradenská skupina

Ženy v(z)ťahu

Za posledný rok som od vás dostávala množstvo otázok priamo cez sociálne siete, v správach a mailoch. Nie je v mojich časových možnostiach odpovedať na všetky vaše otázky individuálne a zároveň individuálne poradenstvo robím nateraz iba osobne v Bratislave a tak nie je dostupné vám ostatným, ktorí žijete v iných mestách.

Množstvo vašich otázok sa však opakuje. Aj preto som sa rozhodla spustiť platenú uzavretú poradenskú skupinu na Facebooku. Nebudeme v nej riešiť úplne osobné a intímne otázky, na to je naozaj určené individuálne poradenstvo  prípadne individuálny osobnostný alebo biznis mentoring, ktorý ponúkam.

 

Pre koho je teda skupina určená?

– v prvom rade je táto skupina určená ŽENÁM, ako aj vyplýva z jej názvu.

– my, ľudia, sme vzťahové bytosti a tak každý z nás je v nejakých vzťahoch, no často sa cítime v našich vzťahoch – či už s partnerom, deťmi, priateľmi, rodičmi, kolegami – dosť stratení. Tak trochu v ťahu.

– na to, aby sme pochopili svoje vzťahy, potrebujeme v prvom rade porozumieť sebe.

– ak chcete fungovať vo svojich vzťahoch s rešpektom, túžite po tom, aby boli usporiadané a ste odhodlané pracovať na sebe a svojom vnímaní seba, aj iných, je táto skupina práve pre vás.

Čo sa bude v skupine diať?

každý týždeň prinesiem jednu tému, ktorej sa budeme venovať. Pripravované témy od začiatku skupiny sú: hranice vo vzťahoch, strach, úzkosť, pochybnosti, sloboda, rešpekt, potreby, emócie, hnev, stres….

– v priebehu celého týždňa sa budete môcť zamýšľať nad touto témou a klásť otázky do skupiny, v ktorej môžete medzi sebou navzájom diskutovať. Diskusia bude moderovaná: osočovanie, útočenie, súdenie, nátlak – je považované za porušenie pravidiel skupiny a takáto členka môže byť zo skupiny vylúčená bez nároku na vrátenie členského poplatku. Toto pravdilo je základom slušnej medziľudskej komunikácie a keďže cieľom skupiny je pomáhať a podporovať sa aj navzájom, opačný prístup nebude tolerovaný. Chcem, aby ste sa v skupine cítili bezpečne a mohli svoje potreby a pocity vyjadrovať bez strachu z odsúdenia a kritizovania.

– na konci týždňa budem robiť live vysielanie, v ktorom odpoviem na vaše otázky položené v skupine v priebehu týždňa k danej téme, prípadne na otázky položené počas live vysielania. Vysielanie bude v skupine uložené a budete si ho môcť kedykoľvek pozrieť opakovane po dobu platného členstva v skupine. Postupne bude teda knižnica videí narastať.

Objednajte si svoje členstvo v skupine.

Prvú skupin som spustila 1. novembra 2019 a je v nej 30 žien. Ďalšia skupina začne fungovať od 1. januára 2020Môžete sa rozhodnúť pre mesačné alebo štvrťročné členstvo.

Rozhodla som sa vytvoriť viac samostatných skupín, aby sme sa vyhli prílevu nových členov a narušenia postupne budovaného bezpečia v skupine.

Vstup do skupiny je možný vždy len k prvému dňu v mesiaci po úhrade členského poplatku.

Teším sa na stretnutie s vami v našej uzavretej poradenskej skupine
už 1. januára.

Začíname témou
HRANICE vo vzťahoch.